Rozwody

Rozwody

Rozwód to zarazem koniec, ale także początek nowego rozdziału w życiu.

Z moją pomocą pokonasz ten trudny etap, aby przebiegł dla Ciebie jak najbardziej bezboleśnie.

Wiem, kiedy warto iść na kompromis, a kiedy nie jest to korzystne. Zawsze przedstawiam możliwe rozwiązania moim klientom, aby mogli podjąć świadomą decyzję.

Rozpad małżeństwa najczęściej jest związany z bardzo silnymi emocjami i niejednokrotnie powoduje stres, który utrudnia zrozumienie zasad rządzących procedurą cywilną, a także trzeźwą ocenę sytuacji. Dlatego niejednokrotnie pomoc doświadczonej osoby zwiększa szansę na pomyślne zakończenie sprawy rozwodowej.

Jeśli czeka Cię rozwód albo już jesteś w trakcie postepowania, mogę Ci pomóc w następujący sposób:

  1. Konsultacja prawna – w trakcie konsultacji ocenię Twoją sytuację oraz zaproponuję najlepszą strategię działania. Wyjaśnię Ci także przebieg postępowania w sprawie rozwodowej oraz omówię kluczowe zagadnienia, z którymi zetkniesz się w postępowaniu sądowym (rozkład pożycia, wina małżonka w rozpadzie, władza rodzicielska, alimenty, miejsce zamieszkania dziecka czy podział majątku).
  2. Prowadzenie postępowania sądowego w sprawie o rozwód – pomogę Ci kompleksowo poprowadzić całe postępowanie, bez względu na to, czy Ty zechcesz założyć sprawę rozwodowa, czy może pozwał Cię twój współmałżonek. Ustalimy wspólną taktykę procesową, a ja będę Cię reprezentować na każdej rozprawie. Przygotuję dla Ciebie wszystkie konieczne pisma procesowe, w tym ewentualne zażalenia czy zarzuty do opinii biegłych sądowych. Moje wsparcie obejmuje także przygotowanie apelacji, gdyby wynik sprawy nie był dla Ciebie satysfakcjonujący.
  3. Mediacja między małżonkami – prowadzę zarówno mediacje sądowe (ze skierowania sądu w trakcie postępowania), jak i mediacje umowne (pozasądowe, na zgodny wniosek stron). Oczywiście reprezentuję również strony w trakcie postępowania mediacyjnego, gdy prowadzi je inny mediator.
  4. Przygotowanie do rozprawy rozwodowej – moje wsparcie może ograniczać się tylko do przygotowania Cię do rozprawy rozwodowej, gdy chcesz samodzielnie ją poprowadzić, ale uważasz, że potrzebujesz dodatkowych wskazówek lub chcesz rozwiać wątpliwości, z którymi nie potrafisz poradzić sobie samodzielnie.

Rozwód to jedna z najtrudniejszych sytuacji w życiu człowieka, co wymaga wsparcia, odpowiedniego poziomu empatii i wrażliwości, na którą możesz liczyć z mojej strony.

Pamiętaj, nie jestem od tego, aby oceniać Twoje wybory życiowe i podjęte decyzje, ale żeby Ci pomóc i rozwiązać Twoje problemy.

Potrzebujesz wsparcia w którejkolwiek z powyższych spraw? Zapraszam Cię do kontaktu.

Adwokat Anna Kubica