O czym przeczytasz na blogu i dlaczego postanowiłam go prowadzić?

Studia prawnicze i odbyta aplikacja adwokacka pozwoliły mi nabyć niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywania zawodu adwokata. Zdobyte przy tym doświadczenie zawodowe i kontakt z różnymi klientami uświadomiły mi jednak, że nie oczekują oni tylko rzetelnego merytorycznego przygotowania i poprowadzenia ich sprawy, ale również posługiwania się bardzo prostym i czytelnym językiem, który pozwoliłby im wytłumaczyć i zarazem zrozumieć zawiłe, często bardzo skomplikowane kwestie prawne. I to właśnie blog prawniczy pozwala im na szybkie zaznajomieniem się z tematem rozwodu. Wcale im się nie dziwię, bo nas prawniczki i prawników już od pierwszego roku studiów uczy się konieczności posługiwania się zarówno językiem prawniczym, jak i rozumienia języka prawnego, tj. języka tekstów aktów prawnych. Zapominamy, że naszym obowiązkiem jest przede wszystkim przełożyć go klientom na bardziej zrozumiały.

Niezrozumiałość języka prawniczego i powtarzalność pytań klientów

Moi klienci często czują się zagubieni w gąszczu przepisów prawnych. Zdarza się, że w dobie informatyzacji przychodzą do kancelarii już oczytani, ale nie do końca rozumieją dane zagadnienie, czy instytucję prawną. Zadają również te same pytania, jak np.: „Ile zapłacę za rozwód?”, „Czy muszę płacić alimenty na swojego byłego męża?”, „Czy lepiej złożyć pozew o rozwód z orzekaniem o winie, czy bez?” itd.

Dlatego postanowiłam dzielić się ze swoimi klientami wiedzą w przystępny i jak najbardziej zrozumiały sposób. Chcę przekonać do tego, że prawo niekoniecznie musi być trudne, a w większości przypadków zostało po prostu w niewłaściwy sposób napisane przez ustawodawcę. Pamiętaj, im większa Twoja wiedza, tym krótszy czas przeznaczony na konsultacje prawne.

W czym specjalizuję się i w czym dokładnie mogę Ci pomóc?

Na mojej stronie internetowej sprawdzisz, co wchodzi w zakres specjalizacji kancelarii i w których sprawach możesz uzyskać moją pomoc.

Jeżeli szukasz adwokata w Poznaniu, pomogę Ci na każdym etapie postępowania sądowego. Z uwagi jednak na to, że specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, na blogu znajdziesz wpisy dotyczące: m.in. małżeństwa – jego zawarcia, praw i obowiązków małżonków, małżeńskich ustrojów majątkowych, ustania małżeństwa, separacji, rodziców i dzieci, np. ustalenia ojcostwa, stosunków pomiędzy rodzicami a dziećmi, władzy rodzicielskiej, obowiązku alimentacyjnego, czy podziału majątku małżonków.

Potrzebujesz pomocy adwokata z Poznania przy rozwodzie albo w innej sprawie?

Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz mojego wsparcia w zakresie którejkolwiek z gałęzi prawa, to skontaktuj się ze mną. Jestem do Twojej dyspozycji. Udzielę Ci odpowiedzi na wszelkie Twoje pytania, a w razie potrzeby – pomogę w toku postępowania sądowego.

Anna Kubica

Jestem adwokatką i mediatorką. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych.
W trudnych chwilach zawsze stoję u boku moich klientów, dbając o ich bezpieczeństwo prawne, komfort i spokój.